REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG

REZERWACJA • PRZEBIEG SESJI • STYLIZACJE

Zakup sesji jest możliwy poprzez:

 • dedykowaną stronę bookingu na portalu zalamo (płatne 50% zadatku przy sesjach standardowych lub 100% wartości sesji z góry w przypadku sesji promocyjnych)
 • poprzez stronę www.alicjalelonek.pl (w przypadku sesji promocyjnych i okresowych ofert)
 • po bezpośrednim kontakcie telefonicznym, po którym dokonuję rezerwacji w zalamo a link do płatności zadatku przychodzi do klienta w mailu potwierdzającym rezerwację sesji (czas na dokonanie płatności zadatku wynosi 3 dni; niezapłacone rezerwacje są automatycznie anulowane)
 
W przypadku płatności z zadatkiem druga część wpłaty następuje najpóźniej w dniu sesji. Kiedy płatność nie dotyczy konkretnego terminu, konieczne jest umówienie się na sesję telefoniczne pod numerem: 696 092 631, mając na uwadze minimum 8-tygodniowe wyprzedzeniem. Jeśli zmiana terminu sesji następuje z przyczyn leżących po stronie klienta, kolejny termin jest wyznaczany po dokonaniu wpłaty wyrównującej do pełnej kwoty sesji. Każde kolejne przełożenie terminu sesji wiąże się z dopłatą w wysokości 100 PLN.

Każdy pakiet przeznaczony jest na sesje indywidualne oraz w przypadku sesji rodzinnych – dla jednej rodziny (rodzice plus dzieci). Jeśli na sesji ma pojawić się dalsza rodzina (dziadkowie, wujkowie, kuzynowstwo) konieczne jest wcześniejsze dopasowanie oferty dla potrzeb liczniejszej grupy.

Na sesję proszę przyjść punktualnie i nie przyjeżdżać dużo wcześniej, bo nie jestem w stanie zagwarantować, że będę gotowa przed wskazanym czasem rozpoczęcia sesji. W przypadku spóźnienia, sesja może być skrócona. 

Kiedy już umówimy się na sesję i zdecydujemy o jej charakterze, pozostaje się do niej przygotować. W przypadku sesji kobiecych i ciążowych konieczne jest zadbanie o fryzurę, manicure i wykonanie makijażu fotograficznego. Po wcześniejszym umówieniu można skorzystać z usługi zaufanej wizażystki. W przypadku sesji rodzinnych, bardzo istotną rolę odgrywa ubiór, który nie może być dziełem przypadku. Dlatego garderobę do sesji zawsze uzgadniam z rodziną wcześniej, prosząc nawet o przesłanie zdjęć wybranych ubrań. W przypadku sesji kobiecych, ciążowych i portretowych jest możliwość skorzystania z zasobów mojej przepastnej szafy, gdzie znajdują się między innymi suknie ciążowe, sexy sukienki z cekinami, koronkowa bielizna ciążowa, sukienki vintage dla dziewczynek.

Za szkody wyrządzone w użyczonych klientowi kreacjach, spowodowanych przez elementy przyrody (rozdarcie przez gałęzie), zwierzęta (konie, psy etc.) oraz dzieci, odpowiada klient (osoba, która rezerwowała sesję). 

Jeśli umawiasz się na sesję rodzinną, konieczne będzie skoordynowanie garderoby wszystkich uczestników sesji. Poporoś mnie o bezpłatny Poradnik Stylizacji. Poniżej kilka zestawów kolorystycznych, które doskonale pasują do sesji rodzinnych.

GALERIA • ZDJĘCIA • WYDRUKI

Czas realizacji zlecenia wynosi do 10 tygodni. Zastrzegam sobie prawdo do wydłużenia tego terminu z powodów losowych (urlop, choroba, sytuacja rodzinna). Jednocześnie zapewniam, że dokładam wszelkich starań, by wywiązać sie ze zlecenia w jak najszybszym czasie.

Nie oddaję surowych plików RAW. Mogę rozważyć sprzedaż całości surowego materiału (plik nieobrobiony eksportowany do formatu jpg) ale muszę o tym wiedzieć zanim klient dokona wyboru w galerii.

Do każdej sesji zamawiam wydruki na wysokiej jakości papierze fotograficznym (mat, jedwab, gloss) w drukarniach współpracujących z profesjonalnymi fotografami. Nie biorę odpowiedzialności za jakość wydruków w przypadkowych miejscach, a już szczególnie nie polecam automatów do wydruku zdjęć.

Najwygodniejszą dla mnie formą oddania zdjęć (poza większymi gabarytami, jak np. zamówione obrazy) jest wysyłka paczkomatem. O gotowych zdjęciach informuję w momencie otrzymania wydruków z labu i po sprawdzeniu ich jakości. 

Co zawiera cena sesji

Cena każdego typu sesji obejmuje:
 
 • usługę fotograficzną
 • przygotowanie do sesji
 • aranżację, stylizację, doradztwo w zakresie przygotowania się klienta do sesji (możliwe przeprowadzenie rozmowy przez Skype)
 • koszt zakupu wyjątkowych stylizacji (piękne suknie dla kobiet i dziewczynek)
 • wiedzę z zakresu fotografii oraz obróbki fotograficznej zdobytą i na bieżąco doskonaloną poprzez uczestnictwo w stacjonarnych warsztatach fotograficznych oraz szkoleniach online
 • autorską obróbkę fotograficzną 
 • dostęp do prywatnej galerii online, w której klient może dokonać wyboru swoich kadrów (dotyczy wybranych sesji)
 • najwyższej jakości sprzęt fotograficzny (aparaty oraz najlepsze obiektywy dedykowane fotografii dziecięcej i rodzinnej)
 • doskonałej jakości wydruki na papierze jedwabnym lub gloss, dostępne jedynie w drukarniach dla profesjonalnych fotografów
 • koszty utrzymania i amortyzacji sprzętu
 • koszty wynikające z prowadzenia działalności fotograficznej
 

RODO

W momencie przekazania Wam zdjęć w galerii, proszę o wyrażenie zgody na poniższe:

 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych – KONIECZNA (potrzebuję imienia i nazwiska, oraz adresu mailowego na przygotowanie profilu klienta i wysyłki paczkomatem)
 • zgoda na umieszczenie wizerunku na wydrukach – KONIECZNA (bez tego nie wydrukuję zdjęć, obrazów czy albumów)
 • zgoda na publikację w galerii zalamo – KONIECZNA (bez niej nie przekażę Wam zdjęć do wyboru); nikt oprócz Was nie ma do galerii dostępu, ja nie znam też Waszego hasła
 • zgoda na publikację na stronie www – OPCJONALNA (ale dzięki niej, inni mogą widzieć moją pracę i też zapisywać się na sesje)
 • zgoda na publikację w mediach społecznościowych – OPCJONALNA (dzięki niej nie muszę robić sesji TFP a sesje mogą kosztować mniej)
 • zgoda na oznaczenie na FB i IG – OPCJONALNA (nie jest to konieczne, sama możliwość publikacji jest dla mnie dużym gestem z Waszej strony)
 • zgoda marketingowa – OPCJONALNA (dzięki niej mogę Wam wysyłać newsletter o dostępnych promocjach z wyprzedzeniem, zanim opublikuję je na stronie)
 
Zgodę na publikację wizerunku w moim szeroko rozumianym portfolio, zgodnie z ustawą RODO, można wycofać w każdym momencie i o takiej zmianie proszę mnie powiadomić mailowo na adres: alicja.lelonek@onet.eu

Jeżeli zgoda na publikację była warunkiem sesji TFP lub sesji w promocyjnej cenie, jej wycofanie wiąże się z dokonaniem płatności za sesję w cenie obowiązującej w dniu wycofania zgody.

Uczestnictwo w sesji jest jednoznaczne z akceptacją wyżej wymienionych ustaleń.

Godziny pracy

Jako mama, staram się dopasować swoje godziny pracy, tak by nie kolidowały z rytmem dnia mojej rodziny, i również tak, aby miec czas dla swoich dzieci.

Sesje w studio

Sesje w studio realizuję w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Istnieje możliwość umówienia się na sesję w studio w godzinach popołudniowych za dopłatą +30% ceny sesji.

Sesje w plenerze

Sesje w studio realizuję w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Istnieje możliwość umówienia się na sesję w studio w godzinach popołudniowych za dopłatą +30% ceny sesji.

Sesje w weekendy

Jako mama trójki dzieci i inwestujący w swój rozwój fotograf (warsztaty!) – mam niewiele wolnych weekendów. Jeśli sesja w tygodniu jest niemożliwa do zrealizowania można się ze mną umówić w weekend.

Dopłata do sesji w sobotę +50%
Dopłata do sesji w niedzielę +100%

Sesja na prezent

Istnieje możliwość zakupienia sesji na prezent. Następuje to po wpłacie całości kwoty za sesję. Dostępna jest opcja odebrania u mnie ręcznie robionego vouchera podarunkowego. Voucher jest ważny przez okres dwunastu miesięcy.