Sesje

Przed sesją

Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłaceniu zadatku, w wysokości 50% ceny.

Kiedy już umówimy się na sesję i zdecydujemy o jej charakterze, pozostaje się do niej przygotować. W przypadku sesji kobieych i ciążowych konieczne jest zadbanie o fryzurę, manicure i wykonanie makijażu fotograficznego. Po wcześniejszym umówieniu można skorzystać z usługi zaufanej wizażystki u mnie w studio, tuż przed sesją, lub przyjść na sesję już przygotowaną. W przypadku sesji rodzinnych, bardzo istotną rolę odgrywa ubiór, który nie może być dziełem przypadku. Dlatego garderobę do sesji zawsze uzgadniam z rodziną wcześniej, prosząc nawet o przesłanie zdjęć wybranych ubrań. W prxypadku sesji kobiecych, ciążowych i portretowych jest możliwość skorzystania z zasobów mojej przepastnej szafy, gdzie znajdują się między innymi suknie ciążowe, sexy sukienki z cekinami, koronkowa bielizna ciążowa, sukienki vintage dla dziewczynek.

Jak się ubrać na sesję?

Oto mini poradnik.

W przypadku maluchów (szkraby do 3 roku życia) najczęściej mam przygotowane rozmaite stylizacje: ubranka, czapeczki, rampersy, kompleciki, opaski etc.

Jeśli chodzi jednak o starsze dzieci, czy tez wspólne zdjęcia młodszych dzieci z rodzeństwem lub rodzicami – konieczne jest skorelowanie garderoby i nie chodzi tutaj, aby wszyscy byli ubrani tak samo, ale warto skorzystac z plet współgrających ze sobą barw. Po takie przykłady zapraszam na moją tablicę na Pinterest.

Chociaż wielu twierdzi, że zestaw biała koszula + jeansy jest passé, ja dalej uważam, że sprawdza się świetnie. Poza tym warto wybierać materiały gładkie, bez deseni. Koszulki dziecięce powinny być raczej jednobarwne, bez superbohaterów i postaci z kreskówek. Czy zdecydujecie się na pastele czy na zdecydowane kolory – nie ma znaczenia, jeśli tylko oddają Wasz charakter.

Oczywiście, przede wszystkim należy pozostać sobą, ubrać się, a nie przebrać.

Poniżej kilka stylizacji, które może posłużą za inspirację.

Sesja

Czas trwania sesji uzależniony jest od wieku modeli, sesja małego dziecka nie może trwać zbyt długo, bo mały człowiek po prsotu straci cierpliwość. Sesje portretowe, kobiece i ciążowe mogą trwać do 1.5 godziny. Podczas sesji rodzinnej plenerowej po porstu idziemy razem na spacer i wtedy powstaja pełne ciepła rodzinne kadry. Każda sesja jest inna.

Po sesji

Po sesji przygotowuję dla Was galerię on-line, z które wybieracie zdjęcia do obróbki. Kilka zdjęć jest już wybranych przeze mnie i obrobionych, tak abyście mogli wyobrazić sobie efekt finalny. Wybrane przez Was zdjęcia poddaję autorskiej obróbce, a następnie przekazuję Wam wersje elektroniczne i wysyłam zdjęcia do druku. Czas oczekiwania na zdjęcia jest nie krótszy niż 21 dni roboczych i może się wydłużyć w okresie wzmożonej pracy, kiedy mam więcej sesji i mniej czasu na obróbkę.

Co zawiera cena sesji

Cena sesji obejmuje nie tylko usługę wykonania zdjęcia w trakcie sesji. Jest ona Waszą inwestycją w moje wieloletnie doświadczenie, uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach doskonalących moje umiejętności, profesjonalny sprzęt fotograficzny i jego amortyzacja, wysokiej jakości oferowane produkty (odbitki, fotoobrazy, albumy, ręcznie robione dodatki), unikalne akcesoria do sesji, doradztwo i stylizacje, możliwość skorzystania z ubrań do sesji, stałe koszty funkcjonowania firmy (ZUS, podatki, abonamenty za programy graficzne i dostęp do najnowszych technologii etc.), mój pomysł na sesję, wizję i autorską obróbkę.

Godziny pracy

Jako mama, staram się dopasować swoje godziny pracy, tak by nie kolidowały z rytmem dnia mojej rodziny, i również tak, aby miec czas dla swoich dzieci.

Sesje w studio

Sesje w studio realizuję w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Istnieje możliwość umówienia się na sesję w studio w godzinach popołudniowych za dopłatą +50% ceny sesji.

Sesje w plenerze

Sesje w studio realizuję w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Istnieje możliwość umówienia się na sesję w studio w godzinach popołudniowych za dopłatą +50% ceny sesji.

Sesje w weekendy

Jako mama trójki dzieci i inwestujący w swój rozwój fotograf (warsztaty!) – mam niewiele wolnych weekendów. Jeśli sesja w tygodniu jest niemożliwa do zrealizowania można się ze mną umówić w weekend.

Dopłata do sesji w sobotę +50%
Dopłata do sesji w niedzielę +100%

Sesja na prezent

Istnieje możliwość zakupienia sesji na prezent. Następuje to po wpłacie całości kwoty za sesję. Dostępna jest opcja odebrania u mnie ręcznie robionego vouchera podarunkowego. Voucher jest ważny przez okres trzech miesięcy.